• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

F.Y. DİL ÖĞRENİM SİSTEMİ
Ferhat Yıldız dil programının içerisinde, yılların tecrübesi ile şekillenmiş, yabancı dil öğrenmek isteyen hayatın her alanından insanlar için, son derece etkili olan bir hafıza destek sistemi bulacaksınız.

Öğrenilen yeni kelime ve kalıpların kısa dönemli hafızanızdan, kalıcı olan uzun dönemli hafızanıza yerleşmesi için gerekli olan hatırlatmalar, bilimsel olarak optimize edilmiş en doğru zaman aralıklarında karşınıza gelecek şekilde tasarlanmıştır.

Bu hatırlatmalar alışılmış tekdüze tekrarlamalardan farklı olarak, özellikle soru cevap şeklinde yapılmıştır. Böylelikle beyninizin sorgulama yaparak aktif öğrenme modunda kalması sağlanır.

Ferhat Yıldız Dil Öğrenim Metodunun Size Sağlayacakları

Ferhat Yıldız Dil Öğrenim Metodu dünya insanları tarafından çok sevilmiştir

ve başarısı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Faydalarını şöyle sıralayabiliriz..

Akıcı konuşabilme

Tüm program boyunca içerisinde yeralacağınız diyaloglar sayesinde gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz hemen hemen her duruma hazırlıklı hale gelirsiniz. Ferhat Yıldız Yabancı Dil programı ile etkin bir iletişim için gerekli olan akıcı konuşma ve anında cevap verebilme becerisini kazanırsınız.

Pratik ve akıcı konuşarak iletişim kurabilmek, klasik yöntemlerle yıllarca yabancı dil eğitimi görmüş öğrencilerin dahi genelde kazanamadıkları bir yetkinliktir. Ferhat Yıldız Metodunun ana odağının iletişim yani dinleme, cevap verme ve konuşma olması nedeni ile bu konuda benzersiz bir üstünlüğe sahiptir.

Öğrendiğiniz dilde düşünebilme

Bir dili etkin ve akıcı olarak konuşabilmek için o dilde düşünebilmek gereklidir. Bu yapılamadığında söyleyeceklerimizi sürekli anadilimizde düşünüp, beynimizde başka dile bir tercüme etmek zorunda kalırız. Bu durum akıcı ve düzgün konuşabilmemizin önünde büyük bir engel oluşturur.

Ferhat Yıldız Dil Öğrenim Metodu, Türkçe düşünüp öğrendiğiniz dilde konuşmaya çabalamanız yerine öğrendiğiniz dilde düşünüp o dilde konuşmanızı sağlar. Programın başından itibaren Ferhat Yıldız size dil öğrenmenin ne kadar olduğunu göstererek kısa zamanda dil öğrenmenizi sağlar.

İdeal kelime dağarcığı

Ne zaman yeni bir dil öğrenmek için yola koyulsak, öğrenmek zorunda olduğumuz tüm yeni kelimelerin miktarı hepimizin gözünü korkutmuştur. Fakat yapılan araştırmalar göstermiştir ki herhangi bir dili etkin olarak konuşabilmek için aslında nispeten sınırlı sayıda kelimeye ihtiyacımız vardır.

Örneğin İngilizce de, sıkça kullanılan ve toplam 2000 kelimeden oluşan belirli bir kelime grubu, yazılı dilde kullanılan kelimelerin %80 ini oluşturmaktadır. Bu kelimeler dışında kalanlar, yazılı dilde çok nadiren kullanılmaktadır. Günlük konuşma dilinde ise 500 kelime bilen bir birey toplumda etkin bir biçimde iletişim kurabilmektedir. Ferhat Yıldız Dil öğrenim programı, yazılı ve konuşma dilindeki etkinliğinizi sağlayan ve sıkça kullanılan bu kelimelerin, uzun dönemli hafızanızda kalıcı olmasını sağlar.

Mükemmel telaffuz

Ferhat Yıldız Dil Öğrenim programı kelimeleri en doğru şekilde telaffuz etmeniz için dizayn edilmiştir. Bunu sağlamak için anadil seviyesinde konuşan seslendirmenler ana diyalogları seslendirmişlerdir.

 

Hafızada kalıcılık

Yeni bir kelime öğrendiğinizi düşünün. Bu kelimeyi ne kadar hatırlamak istesenizde 5 dakika sonra hatırlayamazsınız. Ancak eğer bu kelime size 5 saniye sonra hatırlatılırsa yaklaşık bir dakika süreyle onu hatırlayabilirsiniz. Sonrasında ise yeni bir hatırlatmaya ihtiyaç duyarsınız. Yapılan her hatırlatma ile bu kelimeyi bir öncekinden daha uzun süre ile hatırlarsınız. Hatırlatmalar arasındaki süre gittikçe uzar ta ki sonunda siz bu kelimeyi hiçbir hatırlatmaya ihtiyaç duymadan hatırlayana kadar.

Ferhat Yıldız Dil Öğrenim programı öğrendiğiniz her yeni bilgiyi hafızanızda maksimum kalıcılığın gerçekleştiği doğru zaman aralıklarında hatırlatmak için dizayn edildi. Hafızanızda unutulmaya başlandığı her vakit, ilgili kelimeyi hatırlamanız istenecektir. Bu etkili yöntem sayesinde, klasik yabancı dil kurslarında kullanılan rutin ve monoton tekrarlamalardan kaçınırken, farkında olmadan kısa dönemli hafızadan uzun dönemli yani kalıcı hafızaya doğru hızlı bir ilerleme sağlarsınız.

İş ve özel hayatta etkin kullanım

Ferhat Yıldız Dil Öğrenim programında, yeni insanlarla tanışma, adres sorma, yol tarifi, alışveriş, sayılar, tarihler, yeme-içme, gezi, seyahat, ulaşım, eğitim, aile hayatı, arkadaşlar, sosyal yaşam, eğlence, hobiler ve iş dünyası gibi hayatın her kesitine ait çok çeşitli konularda diyaloglar ve çok sevilen hikayeler bulunuyor.

Bu diyaloglarla iş ve sosyal hayatınıza dair her konuda kendinizi rahatlıkla ifade edebilir bir seviyeye ulaşırken aynı zamanda İngilizce grameri de diyalogların içerisinde farkında olmadan doğal bir şekilde öğreneceksiniz.

Yabancı dil eğitimde zirveyi Ferhat Yıldız ile keşfedin

BASILI KİTAPLARI İNCELEMEK VE SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ
BASILI KİTAPLAR

Sadece bu site üzerinden temin edebileceğiniz Türk Dilbilim uzmanı Ferhat Yıldız'ın basılı kitapları yabancı dil öğrenimin ne kadar kolay olduğunu sizlere göstermektedir.

Ferhat Yıldız Dil Öğrenim Metodu Diğer Yöntemlerden Nerede Ayrılıyor?

Yabancı Dil Eğitiminde Klasik Yöntemlerin Başaramadığını

Ferhat Yıldız Metodu Kısa Sürede Nasıl Başarıyor?

Yüksek Etkileşim

Yabancı dil kursları ve okullarda, klasik yöntemi kullanan eğitimciler, kelimeleri defalarca tekrarlayarak öğrencilere ezberletmeye çalışırlar. Halbuki nörofizyologlar, basit ve sorgulamasız tekrarlamanın, bilinenin aksine öğrenim süreci üzerinde hipnotik hatta sersemletici bir etki yarattığını tespit etmişlerdir. 


Okuyarak Öğrenme

Ferhat Yıldız Dil Öğrenim Metodu öğrenciyi yormadan kafasını karıştırmadan dil öğretmeyi başarmış bir sistemdir. Araştırmalar sonunda öğrenmenin %80'lik bir kısmının bilinçsiz öğrenme olduğu tespit edilmiştir. Beynin bilinçsiz öğrenmesi üzerine programlanmış olan Ferhat Yıldız dil kitaplarından yabancı dil öğrenirken sadece okumanız yeterlidir. Bu yaklaşım hem bir bebeğin dil öğrenmesi gibi doğal, kafanızı karıştırmayan ve size kısa zamanda dil öğreten bir yöntemdir. 

Dilin Amacı Konuşmak ve konuşulanı anlamaktır

Ferhat Yıldız Dil Öğrenim Metodu, yabancı dili mümkün olan en kısa süre içerisinde konuşabilmenize ve konuşulanı anlamanıza yoğunlaşmıştır. Çünkü bir dilin temeli ve önceliği konuşulanı ve yazılanı anlama ve konuşmadır. Çocukken anadilimizi doğal süreç içerisinde tam da bu şekilde öğreniriz. Kelime bilgisi, gramer, telaffuz ve düşünce dilini eş zamanlı olarak öğrenmemizi sağlayan bu doğal sürece organik öğrenim diyoruz.

 

 

 

Ferhat Yıldız ile kısa zamanda bir değil birden fazla dil öğrenin!!!

Ferhat Yıldız Yabancı Dil Programının 4'lü Garantisi!

Garanti 1 - Sanatsal seviyede kalite - Ferhat Yıldız dil kitaplarında her bir dersin kalitesi ve detaylara verilen önem soluğunuzu kesecek.


Garanti 2 - Derin ve kalıcı sonuçlar - Kitapları okumaya başladığınızda etkisini anında görürsünüz ve ayrıca geçen hergün ve haftada sonuçlar daha da iyi hale gelir.


Garanti 3 - Hayatınıza etkisi - Gelecek 1 ay içerisinde öğrendiğiniz yabancı dili özel ve iş hayatınızda etkin bir şekilde kullanmaya başlayacaksınız. Bu dönüşüm hayatınızı pozitif yönde etkileyecektir.


Garanti 4 - Yeterlilik seviyesi - Ferhat Yıldız dil kitaplarına başladığınız tarihten itibaren 90 gün içerisinde, gireceğiniz sınavlarda (TOEFL,IELTS vb.) yabancı diliniz orta seviyenin altında kalırsa ödemenizi iade ediyoruz. (Google Play Store'dan alınan e-kitaplarda 7 gün içinde iade hakkınız vardır)


Her yaştan ve hayatın her kesiminden insanlar Ferhat Yıldız ile başarıya ulaşıyorlar!

 

ÇALIŞANLAR           

ÖĞRENCİLER                 

GEZGİNLER

Çalışma hayatında en büyük mükafat terfi almaktır. Kariyerde ilerleme için yabancı bir dil bilmek olmazsa olmazdır. Bu yüzden Ferhat Yıldız dil programını kullananların %45'i çalışanlar ve kariyerini daha ileriye taşımak isteyenlerdir.

Öğrenciler klasik yöntemlerle dil dersleri konusunda güçlükler yaşamaktadılar. Bu sorunu Ferhat Yıldız Metodu sayesinde aşarak yabancı dilini geliştiren öğrencilerin sayısı hergün artmaktadır.

Yurtdışına seyahat edenler iyi bilirler ki yurt dışındaki en büyük sorun yabancı dil eksiklğidir. Bu noktada en büyük problem yabancı dil öğrenmek için çabalamak fakat konuşamamaktır. Ferhat Yıldız gitmek istediği ülkenin dilini kısa zamanda öğretmekle gezginlerin bir numaralı yabancı dil kitabı olmuştur.

 


 

Ferhat Yıldız Metoduna başladığınızda neler olacak?

Hafızanızda kalıcı olacak

Arzu ettiğiniz dilde düşüneceksiniz

Mükemmel konuşacaksınız

Ferhat YILDIZ programı öğrendiğiniz her yeni bilgiyi hafızanızda maksimum kalıcılığın gerçekleştiği doğru zaman aralıklarında hatırlatmak için dizayn edildi. Hafızanızda unutulmaya başlandığı her vakit, ilgili kelimeyi hatırlamanız istenecektir.Program içerisindeki diyaloglarla gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz her duruma karşı hazırlıklı hale gelirsiniz. Ferhat Yıldız programı ile etkin bir iletişim için gerekli olan akıcı konuşma ve anında cevap verebilme becerisini kazanırsınız.Bir dili etkin ve akıcı olarak konuşabilmek için o dilde düşünebilmek gereklidir. Ferhat Yıldız dil metodu ile, Türkçe düşünüp öğrendiğiniz dile konuşmaya çabalamanız yerine öğrendiğiniz dile düşünüp  dilde konuşmanızı sağlar.Yorumlar - Yorum Yaz